Rob Kaiser jest zafascynowany tematem przywództwa. Doradza liderom i ich zespołom, prowadzi autorskie programy badawcze i tworzy innowacyjne narzędzia wykorzystywane do oceny i planowania rozwoju liderów. Rob jest autorem, współautorem lub wydawcą pięciu książek, a także uznanym mówcą, który prezentuje swoje inspirujące i prowokujące opinie przed słuchaczami na całym świecie. Wspólnie z Bobem Kaplanem opatentował rewolucyjne narzędzie nowej generacji - służący ocenie menedżerów Indeks Wszechstronności Przywództwa.
Praca badawcza Roba opiera się na połączeniu teorii behawioralnych i praktycznych doświadczeń konsultanta, sięgających od coachingu dla pracowników o wysokim potencjale aż po współpracę z prezesami i dyrektorami zarządzającymi, którym pomagał formułować jasne wytyczne dla podlegających im menedżerów, a następnie na tej podstawie przekształcać kulturę przywództwa w organizacji.
Rob rozpoczął karierę w Center for Creative Leadership w 1997 roku. Wtedy także dołączył do Kaplan DeVries, firmy specjalizującej się w ocenie i rozwoju menedżerów. W 2005 roku został jednym ze wspólników. W 2012 roku utworzył Kaiser Leadership Solutions, która zajmuje się tworzeniem i rozpowszechnianiem nowoczesnych, innowacyjnych narzędzi oceny i rozwoju.
Rob uzyskał dyplom magistra z zakresu psychologii organizacji na Uniwersytecie Illinois, a w 2007 roku tamtejszy College of Arts and Sciences przyznał mu tytuł absolwenta roku. Jest partnerem i wykładowcą Akademii Psychologii Przywództwa Szkoły Biznesu politechniki Warszawskiej i Values.


Więcej informacji: http://www.kaplandevries.com

Książki autora: