Warning: Declaration of DB::query($SQL) should be compatible with mysqli::query($query, $resultmode = NULL) in /inc/classes.php on line 27
Dom wydawniczy JS & Co


Roboczą wersję powieści autor dał do przeczytania przyjaciołom. Ci zaczęli przekazywać ją dalej i tak stała się hitem, zanim jeszcze została wydana
Tygodnik „Wprost”

Najbardziej rokendrolowa książka o szkole!
Kto ma odrobinę dystansu wobec swojego zawodu, będzie się nieźle bawił. Tego, kto w ironicznie nakreślonych typach nauczycieli odnajdzie siebie, krew zaleje.
„Głos Nauczycielski”

Cała książka tchnie przekonaniem, że to ludzie są najważniejsi i dobrze, żeby to oni wygrali. I ci Mali i ci Duzi. I żeby udawało im się stworzyć coś, co będą wspominać po latach. I żeby skrzydła, o których mowa, nie zostały jednak podcięte. Bo to zrobić najłatwiej. A być może dziś nikt już nie krzyknie – „Mój Kapitanie!”. Nie te czasy i nie ta opowieść. Bywa.
Oszkole.pl

(…) historia o różnych światach młodych i dorosłych - gdyby Pan Premier ją przeczytał, może kolejna reforma edukacji pozwoliłaby na prawdziwą zmianę systemu nauczania tak, żeby kształtował przyszłych szczęśliwych ludzi…
„Metro”

Jak sprawić, żeby dzieci oprócz nauki wyniosły ze szkoły dobre wspomnienia, prawdziwych przyjaciół i odkryły wartości, którymi chcą się kierować w życiu? Po przeczytaniu tej książki zaczynam rozumieć. Klucz tkwi nie w wysokim miejscu szkoły w rankingach i wysokim poziomie nauczania, a w nauczycielach i wychowawcach, którzy tam pracują. W pasji, z którą wykonują swoją pracę i w zachwycie nad młodym człowiekiem.
MamRodzinę.pl

Realistycznie zabawna, międzypokoleniowa, absolutnie uniwersalna opowieść wywołująca pełne spektrum emocji. Czytałam ją z moją mamą – byłą nauczycielką – w y r y w a j ą c sobie nawzajem książkę z rąk. Miejscami to „prawdziwa jazda po bandzie” Panie Profesorze.
Monika Borzym – wokalistka
--------------------------------------------------------

Powieść Jarka Szulskiego prowokuje i edukuje. To historia o różnych światach młodzieży i dorosłych. Zainteresuje nie tylko młodych, ale także nauczycieli i rodziców, którzy chcą znaleźć klucz do swoich prawie dorosłych dzieci. Zanim została wydana, już stała się kultowym zdarzeniem w drugim obiegu. Autor – nauczyciel jednego ze znanych warszawskich liceów – nie upilnował roboczej wersji opowieści, która być może nigdy nie powinna ujrzeć światła dziennego... Dla młodzieży „Zdarza się” to nadzieja, a dla dorosłych? Będziecie chcieli wrócić do szkoły!

Elitarna szkoła, klimat warszawskiej Pragi, bolączki dojrzewania, niezapomniane wycieczki, zwykłe codzienne sytuacje i niezwykłe lekcje, a do tego potężna dawka humoru. To historia dla wszystkich, bo też wszyscy jesteśmy, bądź byliśmy uczniami. A ilu z nas pamięta imiona swoich nauczycieli?


Powieść pokazuje nam, dorosłym, że 15-latki to dziś już nie małe dzieci, a z drugiej strony bezlitośnie obnaża naszą małość, niedojrzałość i niedostrzeganie ich problemów i wrażliwości. Zachęcam do lektury dorosłych nastolatków, nauczycieli i rodziców, ale ostrzegam – w „Zdarza się” są m o c n e kawałki! Autor jest nauczycielem jednego z warszawskich liceów, mam nadzieję, że po wydaniu swojej książki nie straci pracy w szkole.
Jacek Santorski – psycholog

Książkę przeczytałam jednym tchem. Każdy, kto był, jest lub zamierza być nauczycielem także powinien to zrobić! Jest to p a s j o n u j ą c a opowieść o stawaniu się nauczycielem, o byciu nim, o szkole – jaka jest i mogłaby być, oraz o tak ulubionych przez nauczycieli prawdziwych wartościach – pod maską współczesności, „karygodnego permisywizmu”, „niebezpiecznych praktyk wychowawczych”, czy czego tam jeszcze, i anarchii – widać, że zawsze szlachetnych i zawsze tych samych.
Prof. Barbara Fatyga – socjolog


Więcej informacji: www.szulski.pl

Cena


Książka dostępna w cenie 36.00 zł